This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

FILMOWE PORTRETY

Stefan Starzyński śledztwo umorzono

Film: Stefan Starzyński śledztwo umorzono
Reżyseria: Hanna Etemadi


Producent: Studio Etemadi

Film pokazuje losy Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego od momentu udokumentowanego aresztowania 7 .10.1939 do jego rozstrzelania przez Gestapo w nieznanym miejscu i niesprecyzowanym czasie w latach 1939 - 1945. Żmudne śledztwa, prowadzone w latach 1969 - 1972 przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce i wznowione w latach 2005-2014 przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, są próbą wyjaśnienia okoliczności śmierci prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego. Film służy upamiętnieniu postaci Stefana Starzyńskiego, wpisanej w proces martyrologii narodu polskiego w dobie okupacji.

 

 

  • Patroni festiwalu
  • Patroni medialni festiwalu

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.