This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jury IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych
EDUKINO 2018

Sławomir Malinowski

dr Józef Chwedorowicz

Tadeusz Rzeczycki

 

Więcej informacji o osobach zasiadających w Jury IX Festuwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2018:

Jury EDUKINO 2018

EDUKINO 2018

Projekcje filmów nagrodzonych i wyróżnionych na
IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2018

Projekcje odbędą się w kinie Muzeum Narodowego w Warszawie w dniu 14 Listopada 2018

WSTĘP WOLNY

10.05 RODZINNE PRZEBOJE reż. Darek Regucki, prod. Wydawnictwo Rubikon
10.25 PAPIEROSY I E-PAPIEROSY reż. Marcin Wołkowicz, prod. Multieducatio.pl
10.45 PRZYSIĘGA KOŚCIUSZKI NA RYNKU W KRAKOWIE reż. M.Brodzki, prod.WFDiF
11.20 AMERYKAŃSKI SEN reż. Marek Skrzecz, prod. Studio Munka
11.50 DROGA DO KRÓLESTWA reż. Zdzisław Cozac, prod. Media Promocja
12.40 ŚWITEZIANKA reż. Julia i Mai Bui-Ngoc, prod. Bui film
13.00 Uroczyste wręczenie Złotych Koperników, Nagród Ministra Kultury i wyróżnień
13.45 OSTATNI KLEZMER reż. Janusz Majewski, prod. WFDiF
14.35 STEFAN STARZYNSKI. ŚLEDZTWO UMORZONO reż. H. Etemadi, prod. H Etemadi
15.45 GRUSS AUS OPPELN reż. Alicja Schatton, prod. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

O FESTIWALU

Od dziewięciu lat w listopadzie promujemy film edukacyjny.

Pokazujemy festiwalowej publiczności najlepsze nowe filmy krótkometrażowe o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych. Najlepsze z nich nagradzamy festiwalową statuetką - Złotym Kopernikiem.

     Co roku festiwalowa publiczność przekonuje się, że:
:) film może zmienić porcję wiedzy w atrakcyjną, czasem trzymającą w napięciu, opowieść o wysokich walorach artystycznych;
:)  dobra narracja filmowa zmienia badanie trudnych zagadnień w fascynującą przygodę, której szczegóły zapamiętuje się trwale i bez wysiłku.

     Zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania z filmów, których wartość edukacyjna sprzyja realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w edukacji szkolnej na różnych jej etapach, jak również takich, które rozwijają pasje poznawcze i inspirują do pogłębiania różnorodnych zainteresowań. Udział w festiwalu rozwija u młodzieży nie tylko zainteresowania, ale i kompetencje do odbioru filmu  dokumentalnego i popularno-naukowego.

  Spektrum zagadnień prezentowanych w festiwalowych filmach jest szerokie i z roku na rok ewoluuje. Obok  tematyki podążającej za podstawą programową - odkrywczych i atrakcyjnych filmów historycznych, interpretacji literackich, czy filmowych prezentacji praw i zjawisk natury - poczesne miejsce zajmują filmy o sztuce i obrazy odsłaniające ukryte mechanizmy zjawisk, które coraz częściej obserwujemy w życiu społecznym, a które niosą zagrożenia, jakich młodzi często nie dostrzegają. Osobną, interesująca kategorię stanowią filmy i podkasty poświęcone rozwojowi osobistemu.

--------------------------------------------------------------

     Wydarzenia festiwalowe są okazją do szerokiego oglądu i oceny obecnej kondycji filmu edukacyjnego w Polsce, a zarazem forum dyskusji i laboratorium eksperymentalnym badającym możliwości stymulowania jego rozwoju. Zaproszeni twórcy, producenci i dystrybutorzy filmu edukacyjnego spotykają się z odbiorcami: z reakcjami, opiniami i pytaniami młodych widzów, a ze strony przedstawicieli władz oświatowych, dyrektorów szkół i pedagogów zainteresowanych wykorzystaniem filmu w pracy z uczniem - z informacją na temat potrzeb, trudności i oczekiwań.

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.