Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jury IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych

EDUKINO 2018

Tadeusz Rzeczycki

Operator filmowy. W 1986 roku uzyskał dyplom Wydziału Radia i Telewizji o kierunku operatorstwo telewizyjne i filmowe Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z takimi stacjami jak: ZDF, RAI UNO, WDR, SAT1, BBC. Realizator wizji oraz światła w TVP. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych oraz widowisk telewizyjnych. Fotograf.

1969 - ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIĘ

1967 - JA GORĘ! w OPOWIEŚCI NIEZWYKŁE

1967 - CZARNA SUKNIA

1966 - SUBLOKATOR

1964 - „AWATAR” CZYLI ZAMIANA DUSZ

1964 - POJEDYNEK

 

 

 

Dr Józef Chwedorowicz

Od dziewięciu lat dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń (WCIES), Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) i współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Producent dokumentalnych filmów edukacyjnych. W pracy edukacyjnej wykorzystuje filmową narrację do:

Prezentacji zagrożeń i rozwijania kompetentnych reakcji na internetowe zagrożenia w sytuacji dzieci i młodzieży.

Rozwijania kompetencji twórczych dzieci i młodzieży.

Edukacji historycznej i rozwijania kompetencji patriotycznych dzieci i młodzieży.

W 2012 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury za prace na rzecz kultury.


 

Sławomir Malinowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Polskim Radiu oraz TVP. Dziennikarz, reżyser oraz producent. Obecnie pracę łączy z pasją podróżowania. Jego filmy, które zdobywają wiele nagród, można zobaczyć np. w TVP, Planete+ czy Metro TV. Otrzymał trzy nagrody „Złotego Kopernika” ” na Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO: w 2015 za film „Zaginiony faraon”. W 2016 za film „Mój ojciec i dęby”. W 2017 za film „Dywizjon 303”. W latach 2000–2003 oraz 2003–2006 z rekomendacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był członek Rady Nadzorczej „Radia Olsztyn” S.A. Od 2003 do 2008 r. wykładał dziennikarstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.