Jury IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych
EDUKINO 2018
Tadeusz Rzeczycki
Operator filmowy. W 1986 roku uzyskał dyplom Wydziału Radia i Telewizji o kierunku operatorstwo telewizyjne i filmowe Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z takimi stacjami jak: ZDF, RAI UNO, WDR, SAT1, BBC. Realizator wizji oraz światła w TVP. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych oraz widowisk telewizyjnych. Fotograf.
1969 - ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIĘ
1967 - JA GORĘ! w OPOWIEŚCI NIEZWYKŁE
1967 - CZARNA SUKNIA
1966 - SUBLOKATOR
1964 - „AWATAR” CZYLI ZAMIANA DUSZ
1964 - POJEDYNEK
Dr Józef Chwedorowicz
Od dziewięciu lat dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń (WCIES), Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) i współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Producent dokumentalnych filmów edukacyjnych. W pracy edukacyjnej wykorzystuje filmową narrację do:
Prezentacji zagrożeń i rozwijania kompetentnych reakcji na internetowe zagrożenia w sytuacji dzieci i młodzieży.
Rozwijania kompetencji twórczych dzieci i młodzieży.
Edukacji historycznej i rozwijania kompetencji patriotycznych dzieci i młodzieży.
W 2012 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury za prace na rzecz kultury.
Sławomir Malinowski
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Polskim Radiu oraz TVP. Dziennikarz, reżyser oraz producent. Obecnie pracę łączy z pasją podróżowania. Jego filmy, które zdobywają wiele nagród, można zobaczyć np. w TVP, Planete+ czy Metro TV. Otrzymał trzy nagrody „Złotego Kopernika” ” na Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO: w 2015 za film „Zaginiony faraon”. W 2016 za film „Mój ojciec i dęby”. W 2017 za film „Dywizjon 303”. W latach 2000–2003 oraz 2003–2006 z rekomendacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był członek Rady Nadzorczej „Radia Olsztyn” S.A. Od 2003 do 2008 r. wykładał dziennikarstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.