This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jury IX Festiwalu Filmów Edukacyjnych

EDUKINO 2018

Tadeusz Rzeczycki

Operator filmowy. W 1986 roku uzyskał dyplom Wydziału Radia i Telewizji o kierunku operatorstwo telewizyjne i filmowe Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z takimi stacjami jak: ZDF, RAI UNO, WDR, SAT1, BBC. Realizator wizji oraz światła w TVP. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych oraz widowisk telewizyjnych. Fotograf.

1969 - ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIĘ

1967 - JA GORĘ! w OPOWIEŚCI NIEZWYKŁE

1967 - CZARNA SUKNIA

1966 - SUBLOKATOR

1964 - „AWATAR” CZYLI ZAMIANA DUSZ

1964 - POJEDYNEK

 

 

 

Dr Józef Chwedorowicz

Od dziewięciu lat dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń (WCIES), Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) i współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Producent dokumentalnych filmów edukacyjnych. W pracy edukacyjnej wykorzystuje filmową narrację do:

Prezentacji zagrożeń i rozwijania kompetentnych reakcji na internetowe zagrożenia w sytuacji dzieci i młodzieży.

Rozwijania kompetencji twórczych dzieci i młodzieży.

Edukacji historycznej i rozwijania kompetencji patriotycznych dzieci i młodzieży.

W 2012 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury za prace na rzecz kultury.


 

Sławomir Malinowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Polskim Radiu oraz TVP. Dziennikarz, reżyser oraz producent. Obecnie pracę łączy z pasją podróżowania. Jego filmy, które zdobywają wiele nagród, można zobaczyć np. w TVP, Planete+ czy Metro TV. Otrzymał trzy nagrody „Złotego Kopernika” ” na Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO: w 2015 za film „Zaginiony faraon”. W 2016 za film „Mój ojciec i dęby”. W 2017 za film „Dywizjon 303”. W latach 2000–2003 oraz 2003–2006 z rekomendacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był członek Rady Nadzorczej „Radia Olsztyn” S.A. Od 2003 do 2008 r. wykładał dziennikarstwo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.