This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ZWYCIĘSTWA ORĘŻA POLSKIEGO

Horace Vernet Bitwa pod Somosierrą

Film: Horace Vernet Bitwa pod Somosierrą
Reżyseria: Marek Brodzki


Producent: WFDiF

To jeden z dziesięciu filmów cyklu „Polska Niepodległa – Historia w ożywionych obrazach”. Jest ekranizacją sławnej szarży Polaków w wąwozie Somosierra, która miała miejsce w listopadzie 1808 roku, zrealizowaną w oparciu o obraz Horace’a Verneta. Napoleon Bonaparte podbija Europę. Udział w wojnach napoleońskich daje Polakom nadzieję na pokonanie mocarstw zaborczych i odzyskanie niepodległości. Bohatersko i ofiarnie walcząc w armii Napoleona, Polacy zyskują nieśmiertelną sławę.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.