This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SZTUKA

Film: Amadeus
Reżyseria: Jarosław Marcin Januszkiewicz


Producent: Studio J.M.Januszkiewicz

Film “Amadeus” ma co najmniej dwóch bohaterów. Pierwszy, to maestra Agnieszka Duczmal – dyrygentka, która w 1968 roku (dokładnie pięćdziesiąt lat temu), będąc studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu postanowiła założyć wraz z koleżankami i kolegami ze studiów orkiestrę kameralną, która współcześnie pod nazwą Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus święci tryumfy na scenach całego świata i uważana jest za najwybitniejszą polską orkiestrę kameralną. Drugim - „zbiorowym” bohaterem filmu są członkowie tego wyjątkowego zespołu, z których wielu udanie łączy muzykowanie w orkiestrze z pracą dydaktyczną na poznańskiej Akademii Muzycznej. Przepojony muzyką najwyższych lotów film o tej niezwykłej orkiestrze (również dlatego niezwykłej, że obecnie prowadzą ją dwie kobiety – Agnieszka Duczmal i jej córka Anna Duczmal Mróz, co jest ewenementem na skalę światową) próbuje przybliżyć widzom szczególny rodzaj „magicznej więzi” łączącej obie dyrygentki z muzykami Amadeusa.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.