Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SZTUKA

Film: Amadeus
Reżyseria: Jarosław Marcin Januszkiewicz


Producent: Studio J.M.Januszkiewicz

Film “Amadeus” ma co najmniej dwóch bohaterów. Pierwszy, to maestra Agnieszka Duczmal – dyrygentka, która w 1968 roku (dokładnie pięćdziesiąt lat temu), będąc studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu postanowiła założyć wraz z koleżankami i kolegami ze studiów orkiestrę kameralną, która współcześnie pod nazwą Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus święci tryumfy na scenach całego świata i uważana jest za najwybitniejszą polską orkiestrę kameralną. Drugim - „zbiorowym” bohaterem filmu są członkowie tego wyjątkowego zespołu, z których wielu udanie łączy muzykowanie w orkiestrze z pracą dydaktyczną na poznańskiej Akademii Muzycznej. Przepojony muzyką najwyższych lotów film o tej niezwykłej orkiestrze (również dlatego niezwykłej, że obecnie prowadzą ją dwie kobiety – Agnieszka Duczmal i jej córka Anna Duczmal Mróz, co jest ewenementem na skalę światową) próbuje przybliżyć widzom szczególny rodzaj „magicznej więzi” łączącej obie dyrygentki z muzykami Amadeusa.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.