This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

FILMOWE PORTRETY

Film: Kontrapunkt
Reżyseria: M. Zborek


Producent: ASP w Katowicach

Niezwykle trudno dotrzeć do postaci, które istotnie wpływają na zmianę postrzegania rzeczywistości wokół nas. Prof. Roman Nowatorski jest twórcą, który tego dokonał. I nie mowa tutaj o wpływie na kilka pokoleń studentów, ale na świadomość mieszkańców Śląska którzy zostali skonfrontowanie z jego dziełem. Malarstwo albo szerzej sztuka profesora pokazuje codzienność która jednak nie chce być przypisana do określonego kontekstu, miejsca i czasu. W pewnym sensie tworzenie filmu o malarzu jest niemożliwe, bo nie spośród zapisać za pomocą kamery, czym był zamysł twórcy. Z drugiej strony ważność tego co przekazuje Prof. Roman Nowatorski nakazuje żeby jednak podjąć próbę dokumentalnego zapisu.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.