This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

FILMOWE PORTRETY

Film: Konstrukcja nośna. Rzecz o Jerzym Ciesielskim
Reżyseria: Izabela Drobotowicz - Orkisz


Producent: Wydawnictwo AZ

Film opowiada historię życia sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego - ojca rodziny, naukowca i wykładowcy Politechniki Krakowskiej. Ten fabularyzowany dokument ukazuje młodego, przystojnego i wysportowanego mężczynę, który świadomie wybiera powołanie życiowe na drodze do świętości, modli się o mądry wybór żony, staje się dobrym mężem i tatą, podporą duszpasterstwa studentów, a potem rodzin i serdecznym przyjacielem Ks. Karola Wojtyły. Służył do mszy św. także jako pracownik naukowy, te i inne poczynania nie podobały się UB, złamano jego ścieżkę naukową, więc zdecydował się przyjąć zaproszenie uniwersytetu w Chartumie. W wieku 41 jeden lat zginął wraz z dwojgiem dzieci w katastrofie na Nilu.

W rolę Jerzego Ciesielskiego wcielił się Radosław Pazura.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.