This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Film: Jako w niebie tak i w Komańczy
Reżyseria: Maciej Wójcik


Producent: tvobiektyw

Film opowiada o pobycie Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, gdzie był przetrzymywany w czasie internowania w latach 1955-56. Scenariusz filmu został oparty na historycznych materiałach archiwalnych, wspomnieniach siostry Bogumiły oraz pamiętnikach samego Prymasa Wyszyńskiego. Film skupią się nad oddaniem klimatu, otoczenia i warunków w jakich powstawały słynne Śluby Jasnogórskie – odczytane później w Częstochowie. Widzowie dowiedzą się, dlaczego kard. Stefan Wyszyński trafił do Komańczy pod opiekę sióstr zakonnych, jak był traktowany i jak spędzał czas.

Na przykładzie codziennego życia filmowej rodziny leśników, reżyser pokazuje też to, co w latach 50. XX w. działo się w Polsce – tj. śmierć Bolesława Bieruta, rozpoczęcie amnestii, dojście do władzy Władysława Gomułki.

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.