This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Film: Szukając Tereski
Reżyseria: Kama Veymont


Producent: Wfdif

Para młodych ludzi: technik-informatyk Patryk i dziennikarka-freelancerka Aneta, którzy spotkali się przypadkiem w Warszawie przez couchsurfing, podejmują się, częściowo z przyczyn ambicjonalnych, ale też dla rozrywki, karkołomnego zadania odnalezienia anonimowej dziewczynki, która jest bohaterką jednego z bardziej znanych zdjęć XX wieku: “Tereski rysującej dom” Davida Seymoura. Zdjęcie zostało wykonane w 1948 roku w Warszawie i przedstawia siedmio-ośmioletnią dziewczynkę, która mając narysować na szkolnej tablicy wyobrażenie domu, tworzy (lewą ręką )przerażający bohomaz przypominający zwoje drutu kolczastego. Z uwagi na swoją wymowę zdjęcie, opublikowane po raz pierwszy w albumie Children of War, a potem powielane w licznych periodykach i na wystawach światowej fotografii, staje się uniwersalnym symbolem traumy będącej udziałem dzieci, które przeżyły okropieństwa II wojny światowej.

 

 

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.