This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Film w Edukacji i Wychowaniu

Fundacja Innowacji Sołeczno Kulturalnych realizuje projekt  „Edukacja historyczna młodzieży z wykorzystaniem narracji filmowej w ramach100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Projekt realizowany jest w  oparciu o grant Biura Edukacji M.ST. Warszawa w roku szkolnym 2018-2019 w szkołach warszawskich.

Celem zadania jest stworzenie uczniom, możliwości poznania ciekawej historii Polski poprzez prezentację krótkich filmów mówiących o ważnych historycznie momentach. Prezentacja filmów będzie wstępem do warsztatów, w których uczniowie będą wykonywać działania inspirowane oglądanym filmem. Prezentowane filmy pochodzą z festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, który wyłonił filmy edukacyjne nawiązujące do obchodzonej 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przykładowo uczniowie obejrzą dokumentalne filmy: "Dywizjon 303" Sławomira Malinowskiego, który opowiada o zmaganiach Polskich lotników w wojnie o Anglię podczas II Wojny Światowej i ich losach powojennych.

Radosław” Małgorzaty Bramy,  którym opowiada o jednym z mało znanych dowódców Powstania Warszawskiego Janie Mazurkiewiczu, który był nie tylko uczestnikiem powstania, ale także legionistą, oficerem wywiadu, wykładowcą taktyki piechoty w Szkole Wojskowej w Rembertowie.

Enigma sukces poznańskich matematyków” Joanny Malinowskiej.  Film dokumentalny przedstawiający ogromny udział wykładowców i absolwentów matematyki Uniwersytetu Poznańskiego w złamaniu kodu niemieckiej maszyny szyfrującej ENIGMA. Ogromna wiedza i talent trzech absolwentów matematyki Uniwersytetu Poznańskiego: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego miały udział w  szybkim zakończenia II wojny światowej oraz ocalenia wielu istnień ludzkich.

„Rejtan”  Marka Brodzkiego, prod. WFDiF. Film  pokazuje jak Rosja, Austria i Prusy pod różnymi pretekstami zajmują jedną trzecią terytorium Rzeczypospolitej. To początek procesu całkowitej utraty niepodległości. Przekupieni przez Rosję posłowie na Sejm z 1773 roku chcą usankcjonować I rozbiór Polski. Poseł Tadeusz Rejtan próbuje nie dopuścić do tego aktu zdrady. Film opowiada o tym dramatycznym wydarzeniu.

Dzięki narracji filmowej młodzież może zbudować własny skrypt poznawczy–jak interpretować ważne momenty z historii Polski. Taki skrypt pozwoli jej uczyć się historii ze zrozumieniem. Projekt realizowany jest w  szkołach warszawskich  ale fundacja gotowa jest do jego realizacji na terenie całej Polski.

Ta strona może zbierać informacje w postaci plików cookies firm trzecich. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.